Cavatina Guitar Festival rozpoczęty! Jak było pierwszego dnia?

Cavatina Hall w Bielsku-Białej jest wielofunkcyjnym projektem realizowanym przez Cavatina Holding – polskiego inwestora i dewelopera. Stolica Podbeskidzia zyskała powierzchnię biurową klasy A oraz salę koncertową na 1000 osób. Obiekt został zaprojektowany przez światowej sławy ekspertów z dziedziny akustyki. Cavatina Hall to wyjątkowe miejsce łączące w sobie funkcję biurową z kulturalną.

ANOTHER PINK FLOYD I MAREK RADULI SYMFONICZNIE

  1. Pomyślano również o coraz większej liczbie miłośników ekologii, którzy dojeżdżają do pracy i wszelkich innych sfer swojej działalności rowerem.
  2. Łącznie, jego projekty uzyskały 11 odznaczeń platynowych płyt i 2 złote.
  3. Do każdego projektu podchodzą z ogromną ciekawością i chęcią ewoluowania, zarówno w kwestii brzmienia jak i tożsamości zespołu.
  4. Zespół ponownie zabierze swoich fanów w niezwykłą muzyczną podróż, prezentując swoje największe przeboje w wersji akustycznej.
  5. W ramach dwudniowego festiwalu Świat muzycznych wyobraźni by Beskid Classics w niedzielę 29 października, w prestiżowym Cavatina Hall, odbył…

Firma Audio Plus dostarczyła sprzęt, na który złożyły się najnowocześniejsze technologie sceniczne i audiowizualne. Jego elementy to mikrofony, osprzęt, który umożliwia śledzenie dźwiękiem i światłem, mechanika sceny, urządzenia zmiennej akustyki i system informacji wizualnej. Poza koncertami każdego rodzaju muzyki są tutaj organizowane również konferencje i prezentacje, które stawiają coraz większe wymagania techniczne każdej przestrzeni, w której się odbywają.

Wyrostek, Moś i Coloriage na jednej scenie – zobaczcie, jak było!

Już 26 listopada na scenie Cavatina Hall pojawi się Tomek Lipiński. 29 listopada scena Cavatina Hall gościła oryginalny projekt. Pianista jazzowy Leszek Możdżer, awangardowa perkusistka Patrycja Betley oraz… Nazywany afrykańskim Stingiem nie raz już udowodnił, że swobodnie porusza się wśród różnych gatunków muzyki, temperamentów i…

BIELSKA ORKIESTRA CAVATINA

Samuel Barber, Giuseppe Tartini i Max Richter – dzieła tych trzech kompozytorów usłyszymy w Cavatina Hall już 21 kwietnia. BOOKING & MANAGEMENT 4MUSIC to firma z 16-letnim doświadczeniem na rynku muzycznym. Od 2007 roku organizujemy wydarzenia z udziałem artystów w ramach ogólnopolskich tras koncertowych, festiwali oraz w ramach naszego cyklu muzycznego „SIESTA w Drodze”. Doświadcz wyjątkowego koncertu Sorry Boys w Cavatina Hall, gdzie zespół zabierze Cię w muzyczną podróż z przebojami z „Renesansu” i „Moje serce w Warszawie”.

Vassily Sinaisky i orkiestra symfoniczna Janáček Philharmonic Orchestra

Album ten, prezentujący intymne standardy, zapewnił artystce uznanie Grammy i dał początek jej udanej trasie koncertowej. Jej świąteczna kolekcja, „Christmas Time is Here”, również zdobyła uznanie krytyków, a Ben Ratliff z The New York Times określił ją jako jedną z najlepszych jazzowych płyt świątecznych. Utytułowana wokalistka jazzowa i autorka muzyki, klasycznie wykształcona pianistka.

Artystka nagrała i wystąpiła u boku Wyntona Marsalisa oraz Lincoln Center Jazz Orchestra. Ponadto współpracowała z Chicago Symphony Orchestra pod batutą Daniela Barenboima oraz była solistką z udziałem Sir Simona Rattle’a i Berlińskiej Filharmonii. Jej zasługi zaowocowały także pierwszym stanowiskiem Przewodniczącej ds. Kreatywności w Jazzie w Los Angeles Philharmonic, a także była pierwszym wokalistą, który wystąpił w renomowanej Walt Disney Concert Hall. Dianne Reeves, zdobywczyni aż pięciu prestiżowych nagród Grammy, to jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych na globie. Twórca legendarnej muzyki do filmu Amelia w Bielsku-Białej!

Richard Bona – ulubieniec polskich fanów jazzu

Jej najnowsze dzieło, album zatytułowany „Beautiful Life”, to efekt współpracy z takimi artystami jak Gregory Porter, Robert Glasper, Lalah Hathaway i esperanza spalding. Wyprodukowany przez Terri Lyne Carrington, ten album przyniósł Reeves kolejną nagrodę Grammy dla Najlepszego Wykonawcy Wokalnego Jazzu w 2015 roku. Ponadto, artystka została uhonorowana tytułami doktora honoris causa przez Berklee College of Music i Juilliard School. W 2018 roku Narodowe Stowarzyszenie Sztuki przyznało jej tytuł Mistrza Jazzu, co stanowi najwyższe wyróżnienie przyznawane artystom jazzowym w Stanach Zjednoczonych. Współpracując z legendarnym producentem Arifem Mardinem (odpowiedzialnym m.in. za albumy Norah Jones czy Arethy Franklin), Reeves stworzyła nagradzany album „A Little Moonlight”.

Nie przegap jedynego polskiego przystanku na trasie tego światowej sławy kompozytora. Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie w Sali koncertowej. Ze słonecznych wspomnień upalnych plaż przenieśliśmy się w mroczne przestrzenie. Bynajmniej nie samej Cavatina Hall – wnętrza sali koncertowej rozbłysły ponownie feerią barw.

Jednak muzyka Johna J. Presleya ze swoim mocnym basem, charakterystycznymi riffami i żywiołową perkusją pozwoliły nam poczuć się jak w zadymionym jazzowym klubie lub westernowym saloonie. Wokalista i gitarzysta umie zespolić bluesowy vibe z postrockowym pazurem. Mocny głos wokalisty w połączeniu z energią towarzyszących mu pań – perkusistki i klawiszowczyni – współgrały tak mocno, że ciężko było usiedzieć w miejscu. Koncert muzyki klasycznej, na który bilety wyprzedają się w kilka sekund? Noworoczny występ Filharmoników Wiedeńskich od wielu lat…

W czwartek 21 września w Cavatina Hall odbył się pierwszy z cyklu trzech koncertów Janáček Philharmonic Ostrava, zatytułowany „Siódma… Jeszcze w grudniu rozpoczyna się cykl „Cavatina Hall Essentials” – koncertów muzyki klasycznej. Warto na bieżąco przeglądać kalendarium imprez organizowanych w Cavatina Hall, aby przy najbliższej możliwej okazji odkryć dla siebie to miejsce. Już teraz wiadomo, że każdy koncert, spektakl czy kabaret przedstawiony w sali koncertowej Cavatina Hall będzie długo dyskutowanym wydarzeniem.

Efektem, który udało się w ten sposób przy okazji zrealizować, jest wzmocnienie roli Bielska-Białej, jako miasta, w którym skupia się biznesowe życie regionu. Dodatkowe atuty miasta sprawiają, że coraz większa liczba światowych marek wybiera Bielsko i Cavatina Hall jako miejsce prezentowania swoich nowych propozycji handlowych, usługowych i biznesowych. Andrzej Piaseczny stale wydaje nowe utwory i koncertuje, a jego występy łączą w sobie nutkę nostalgii, refleksji, świetnego humoru i energii. Zapraszamy na niezwykły koncert, który wprawi Was w zachwyt!

Największe dzieła PINK FLOYD wykonane przez zespół rockowy, w towarzystwie orkiestry symfonicznej. Cykl koncertów skrzypcowych Antonia Vivaldiego zebranych pod wspólnym tytułem Cztery pory roku znają prawdopodobnie niemal wszyscy, nie tylko miłośnicy muzyki klasycznej. Po tak energetycznym powitaniu czekała na nas scena plenerowa. Za atmosferę First Sentier Investors integruje się z przepływem do blokowania danych płynności za pomocą Flextrade na zewnętrznych koncertach odpowiadała paczka przyjaciół, ponieważ, jak się okazało, wszystkie trzy zespoły przyjaźnią się, współpracują, a nawet wzajemnie uzupełniają składy kapel. Piotr Kołodyński, części publiczności znany jako wokalista Terrific Sunday, po latach postanowił również spróbować sił w brzmieniach indie popu.

Andrzej stale wydaje nowe utwory i koncertuje, a jego występy łączą w sobie nutkę nostalgii, refleksji, świetnego humoru i energii. 21 września czeska orkiestra gościła po raz pierwszy w ramach zaplanowanego cyklu. Po utworach Brahmsa, Liszta i Beethovena przyszedł czas na…

Reprezentantka europejskiej sceny jazzowej łącząca śpiew, improwizację, muzykę klasyczną oraz contemporary jazz. Wyrusz w muzyczną podróż z „Serwus Madonna” Janusza Radka przez nieśmiertelne utwory krakowskich kompozytorów. Koncert z gościnnym udziałem Kasi Groniec i Mai Kleszcz. Zapraszamy na konferencję HOLISTIC TALK – wyjątkowe wydarzenie poświęcone człowiekowi i jego miejscu w we współczesnym świecie. Koncert będzie podróżą po muzycznym świecie zespołu. Wybieraj online z setek wspaniałych festiwali, koncertów i innych imprez kulturalnych.

Cavatina Guitar Festival to kilkudniowe wydarzenie, które po raz pierwszy przyciągnie na Śląsk miłośników gitary nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Łączenie przyjemnego z pożytecznym jest działaniem typowym dla Bielska-Białej. Do wielu atrakcji, które przyciągają do tego miasta ludzi spragnionych wrażeń najwyższej jakości, dołączyła w 2022 roku Cavatina Hall. Zarówno największe Czym jest giełda pomieszczenie koncertowe, jak i znajdujące się w budynku studio nagrań zostało zaprojektowane przez uznanych w świecie mistrzów akustyki. Ostatni z trzech cyklu koncertów wspaniałej czeskiej orkiestry symfonicznej miał miejsce 14 stycznia na scenie Cavatina Hall. Sala koncertowa i studio nagrań łączą w sobie funkcje komercyjne z promocją sztuki w nowoczesnym biurowcu.

Tym razem z zupełnie premierowym materiałem, czyli albumem Początek…. Listopadowy koncert Tommy’ego Emmanuela to nie tylko jednostkowe wydarzenie, lecz także zapowiedź przyszłorocznego Alexander Herchik: historia sukcesu Deutsche Trader na rynku walutowym fenomenu na skalę… Wspaniały wieczór w Bielsku-Białej, w którym Artur Sychowski, światowej sławy kompozytor awangardowy i wirtuoz fortepianu, zafascynował…

Poza doskonale wyposażoną salą koncertową posiada wysokiej klasy studio nagrań. Międzynarodowy projekt łączący wybitnych artystów sceny muzyki klasycznej, jazzu i world music. Aby wszystko zawsze grało tak dobrze, jak tylko jest to możliwe, w jednym miejscu zostały zaangażowane najnowocześniejsze rozwiązania z kilku dziedzin.

Cavatina Guitar Festival to kilkudniowe wydarzenie, które w maju 2024 przyciągnie miłośników gitary nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Napiórkowski, Miśkiewicz, Pierończyk, Tokaj, Kubiszyn i Dobrowolski – to szóstka jazzmanów,… Czeska orkiestra po raz kolejny zagra na scenie Cavatina Hall!


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *